#Laboratorium Przyszłości – cz. 10 - 2022/2023

Kategoria: Laboratoria przyszłości Opublikowano: czwartek, 22, czerwiec 2023 GrEgOr

Nasza szkoła w ramach Laboratorium Przyszłości zakupiła drukarkę 3D. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest rozbudzenie wyobraźni uczniów i samodzielne wydrukowanie niestandardowych pomocy edukacyjnych. Drukarka 3D przydaje się nie tylko na informatyce. Sprzęt ten znajduje znacznie więcej zastosowań, m.in. na biologii i geografii. Drukarka 3D to urządzenie, które wykonuje trójwymiarowe obiekty z materiałów o różnych właściwościach (np. biodegradowalnego plastiku lub materiałów elastycznych). Obiekty te powstają poprzez nakładanie i stapianie ze sobą kolejnych warstw specjalnego plastikowego „drutu”, czyli tzw. filamentu. Podczas korzystania z drukarek 3D dzieci wykorzystują nowe możliwości, dostrzegają, jak nowoczesna technika może służyć zdobywaniu wiedzy. Trójwymiarowe przedmioty używane na lekcjach pozwalają lepiej zapoznać się z materiałem. To dodatkowo stymuluje mózg i umożliwia efektywniejsze zapamiętywanie informacji. Wzrasta kreatywność – drukarka 3D to pokaz tego, jak działa nieszablonowe myślenie. Dzięki drukarce 3D rośnie zainteresowanie przedmiotem, a dzieci mocniej angażują się w zajęcia.