Jasełka 2024

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: piątek, 22, grudzień 2023 GrEgOr

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, najmłodsi uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Stroje, scenografia, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w programie treści religijne przeplatane tańcami, muzyką, kolędami oraz pastorałkami wytworzyły niepowtarzalny nastrój. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie. Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia ,niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Stała się również okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Była dla nas lekcją zadumy i refleksji. Przygotowywane z wielkim zaangażowaniem przez dzieci Jasełka nie są jedynie przypomnieniem historii narodzin Dzieciątka Jezus, ale zawsze zawierają jakieś głębsze przesłanie. Tym razem było podobnie. Zatem nie pozostaje nic innego jak pogratulować i podziękować aktorom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie występu.
Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość, zaangażowanie wspaniale objawiły się w przedstawieniu. Należy więc się cieszyć, że tradycja Jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się naszym aktorom.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości pani A. Krawczyk wychowaca klasy 3b oraz pani K. Kamińska wychowawca klasy 3a.