Magia Beskidów

Opublikowano: środa, 14, luty 2024
GrEgOr
Takie mamy talenty w SP2!
Z największą przyjemnością możemy się pochwalić, że nasz uczeń klasy 1a – Tymoteusz Pawlusiak zdobył nagrodę w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Magia Beskidów”. Konkurencja była niemała, ponieważ zgłoszono aż 432 prace. Idąc za ciosem Tymuś przystąpił do szkolnego konkursu „Mam Talent!”, w którym również zmalował sobie wygraną w konkurencji prac plastycznych. Gdyby jednak ktoś pomyślał, że malowanie to tylko sporadyczne zajęcie naszego pierwszoklasisty, ten jest w wielkim błędzie. A najlepszym dowodem na to była wystawa prac Tymka, którą można było podziwiać w styczniu na naszym szkolnym korytarzu.
Cieszymy się, że mamy takie talenty wśród nas, a naszemu małemu Artyście życzymy kolejnych sukcesów.

XXIII Przegląd Pieśni Patriotycznej

Opublikowano: sobota, 02, grudzień 2023
GrEgOr
XXIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek organizowany przez Akcję Katolicką

Parafialny Przegląd odbył się w piątek, 1 grudnia 2023 r. i miał na celu promowanie idei patriotyzmu oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i miłości do ojczyzny wśród młodego pokolenia Polaków.
Naszą szkołę reprezentował duet Zuzanna Syty i Miłosz Ślusarczyk z kl. III b
Młodzi artyści, przygotowani przez panią Iwonę Nowak zajęli pierwsze miejsce i weszli do etapu diecezjalnego.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej.

"Tradycje stolu wigilijnego" 2023

Opublikowano: piątek, 24, listopad 2023
KONKURS KARTKA BOŻONARODZENIOWA "Tradycje stolu wigilijnego" 2023
Z przyjemnością ogłaszamy, iż w tegorocznym konkursie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury "Promyk" uczennica kl.III b - ZUZANNA CZUBA zdobyła I MIEJSCE w kategorii wiekowej 8-10 lat.
Jej praca weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Oravské Kultùrne Stredisko w Dolnym Kubinie na Słowacji.
Bardzo serdecznie gratulujemy!!!

Wyzwanie FIRST® LEGO®

Opublikowano: poniedziałek, 05, czerwiec 2023
GrEgOr

Tegoroczne Wyzwanie FIRST® LEGO® League to SUPER POW.ERED.

Większość z nas przyjmuje za pewnik, że możemy „doładować energią” urządzenia zawsze i wszędzie. Ale w jaki sposób nasza energia jest faktycznie wytwarzana, magazynowana, dystrybuowana i zużywana? Czy zawsze będziemy mieli dostęp do wystarczającej ilości energii? Jak może wyglądać przyszłość produkcji i konsumpcji energii? O to właśnie chodziło w sezonie 2022/23.

Podczas dzisiejszej prezentacji w Gminnym Ośrodku Kultury "Promyk" nasza drużyna, której opiekunami były pani Katarzyna Szczęść oraz pani Anita Krawczyk przedstawiła inżynierski proces projektowania. Uczniowie naszej szkoły zidentyfikowali, zaprojektowali i stworzyli rozwiązania dotyczące źródeł energii, metod jej przechowywania, dystrybucji oraz sposobów jej wykorzystania. Jako drużyna skupiliśmy się na podstawach inżynierii, badając rzeczywiste problemy, ucząc się projektowania i kodowania oraz tworząc unikalne rozwiązania z klocków LEGO, wspieranych przez Lego SPIKE Essential. Następnie dzieci wszystko to pięknie przedstawiły komisji, podzieliły się i przekazały zdobytą wiedzę, opartą na budowlach z klocków LEGO.
Dzięki ciężkiej pracy otrzymaliśmy nagrodę w kategorii MŁODZI ZAWODOWCY.

Kangur Matematyczny 2023

Opublikowano: wtorek, 16, maj 2023
GrEgOr

Jak co roku, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” w trzech kategoriach wiekowych: Żaczek kl. 2a i 2b, Maluch kl.3-4, Beniamin kl.5-6 i Kadet kl. 8a i 8b.

W dniu 16 marca chętni uczniowie z naszej placówki przez 75 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi o trzech stopniach trudności, wymagających umiejętności logicznego myślenia.

Miło jest nam poinformować, że w tym roku wysoką lokatę punktową zdobyło dwóch uczniów z naszej szkoły.

Tytuł laureata zdobył Marcel Owczarek z klasy 2a, a z klasy 2b wyróżnienie zdobyła Marta Gilowska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach konkursu!