Opublikowano: czwartek, 04, styczeń 2024
GrEgOr

Nasi Pierwszoklasiści intensywnie poznają kolejne litery oraz rozwijają swoją umiejętność czytania. Idzie im doskonale, dlatego przyszła pora na kolejny krok… Choć karty czytelników nabyli już we wrześniu, to dopiero niedawno przeszli prawdziwe pasowanie w bibliotece. Uczniowie klasy pierwszej z zaciekawieniem udali się do szkolnej biblioteki, gdzie zostali przywitani serdecznym uśmiechem Pani Marty. W miłej atmosferze poznali najważniejsze punkty regulaminu szkolnej biblioteki, uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, przywitali się z regałami pełnymi dziecięcej literatury oraz wypożyczyli samodzielnie wybrane książki. By hucznie rozpocząć swoją przygodę z czytelnictwem, nie obyło się bez prezentów. Każdy uczeń otrzymał książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, dyplom pasowania na czytelnika oraz zakładkę do książki. Teraz na pewno wszystkie drogi w szkole będą prowadzić do biblioteki, a stamtąd gdziekolwiek fantazja poniesie.

Akcja czytelnicza w klasach trzecich

Opublikowano: środa, 03, styczeń 2024
GrEgOr

W pierwszym semestrze nauki, klasy 3a i 3b brały udział w szkolnej akcji czytelniczej. Miała ona formę międzyklasowego konkursu czytelniczego, który zachęcał uczniów do aktywnego czytania wybranych pozycji książkowych. Stanowił on także miłą odmianę spędzania czasu wolnego w swoim towarzystwie, nie tylko przy użyciu urządzeń elektronicznych. Uczniowie wymienionych klas chętnie odwiedzali bibliotekę szkolną i sięgali po literaturę dziecięcą dotyczącą: przyrody, ludzkiego ciała, dalszych przygód bohaterów szkolnych lektur, piłkarzy. Wypożyczali oni również wiersze i rymowanki, a także serie przygodowe.
Konkurs trwał od października 2023r. do grudnia 2023r. Efekty ich pracy można było zobaczyć w formie wieży czytelniczej wywieszanej na gazetce szkolnej po zakończeniu każdego miesiąca. Uczniowie klasy 3a przeczytali łącznie 10189 stron, co w przeliczeniu na jednego ucznia daje wynik 509 stron. Uczniowie klasy 3b przeczytali razem 5249 stron, czyli 276 stron na jednego ucznia. Za udział w tej akcji promującej i rozbudzającej czytelnictwo, należy się uczniom biorącym udział w wydarzeniu wartościowa nagroda - dzień bez zadania domowego.

Serdecznie zachęcamy do udziału w przyszłych edycjach tego wydarzenia!

Artystyczne podróże

Opublikowano: piątek, 22, grudzień 2023
GrEgOr
16 grudnia klasy 4-7 wyjechały do Domu Kultury w Bielsku Białej na spektakl pt. "Widziane z Olimpu", Teatr Kielecki w humorystyczny sposób ukazał najważniejsze wydarzenia z mitologii greckiej.
Następnie klasy 6-7 udały się na warsztaty artystyczne do Bielskiej Galerii BWA, gdzie pod okiem artystów tworzyły dzieła plastyczne i obcowały ze sztuką.
Dzień był bardzo udany a nasza młodzież wróciła zadowolona , pełna wiedzy i energii.

Więcej na FB

Laureat Konkursu Recytatorskiego

Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2023
GrEgOr
W dniu 22 listopada uczeń naszej szkoły Dominik Gruszka wziął udział w Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bielsku-Białej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach, klasy 1-3 i klasy 4-6.
W tym roku konkurs poświęcony był twórczości Juliana Tuwima. Nasz uczeń klasy szóstej Dominik Gruszka swoją brawurową recytacją wiersza pt."O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" zajął trzecie miejsce w swojej kategorii na 22 osoby biorące udział w konkursie. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Uczniowie z całego powiatu zaprezentowali bardzo oryginalne stroje i ciekawe interpretacje wierszy Juliana Tuwima. Serdecznie gratulujemy Dominikowi i wszystkim uczestnikom konkurs

Teatr Banialuka

Opublikowano: czwartek, 23, listopad 2023
GrEgOr
Raz na czubku, raz na dnie,
Trzymajmy się! Nie dajmy się!”
„Pierścień i róża”
w Teatrze Lalek Banialuka

W listopadzie uczniowie naszej szkoły odwiedzili Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej.

Klasy 1-3 wybrały się do Teatru Lelek "Banialuka" na spektakl pt. "Smacznego, proszę wilka!" Teatrzyk opowiadał historię starego wilka, który zastanawia się co ważnego ma jeszcze do zrobienia przed długą wędrówką. Niespodziewanie zaprzyjaźnia się z małym zajączkiem i ratuje go z wielu opresji.
Uczniowie klas 4-7 mieli okazję zobaczyć spektakl pt." Pierścień i Róża". Historia księcia Lulejki – prawowitego władcy Paflagonii, który przed latami został pozbawiony królestwa przez swojego wuja jest klasyczną baśnią o miłości, wychwalającą cnotę skromności i honoru, a ganiącą – pychę, chciwość i niecierpliwość. Czarodziejskie przedmioty dają złudne poczucie chwilowego szczęścia.
Jesteśmy DUMNI z uczniów , którzy swoją nienaganną postawą reprezentowali naszą szkołę.
Poniżej prezentujemy fotorelacje z tego wydarzenia.
Warto nadmienić, że uczniowie klas młodszych wiedzieli doskonale jak należy zachować się w teatrze.